Artykuły biurowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Artykuły BHP

Artykuły BHP

Produkty od 1 do 20 z 21

Teleskopowy drążek izolacyjny do 30 kV 740 cm.

 Teleskopowy drążek izolacyjny do 30 kV 740 cm.

- teleskopowy drążek izolacyjny przeznaczony do obsługi urządzeń elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych o napięciu do 30 kV - drążek elektroizolacyjny teleskopowy o długości maksymalnej 740 cm. - waga drążka około 4200 gram - do każdego drążka dołączamy pokrowiec ochronny z tkaniny wodoodpornej - każdy drążek elektroizolacyjny jest przebadany przez Laboratorium Wysokich Napięć Instytutu Energetyki i posiada stosowny certyfikat - minimalna długość drążka 196 cm. - drążek izolacyjny wyposażony w głowicę gwintową - maksymalny zasięg pracy drążka to 900 cm. - uniwersalna głowica UDI do kupienia jako osobny produkt i po zainstalowaniu głowicy UDI drążek izolacyjny współpracuje z zaczepami manewrowymi, zaczepami linowymi, wskaźnikami napięcia oraz uziemiaczami - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - pełna oferta sprzętu elektroizolacyjnego na stronie realbhp.pl - firma REAL BHP kompleksowo wyposaża obiekty elektroenergetyczne i ekipy elektromonterów, elektryków w elektroizolacyjny sprzęt ochronny bhp oraz uziemiacze i zaczepy więcej »
Dodano: 2017-02-03
Brak danychCena: 890 zł

Rodzaj:drążki elektroizolacyjne
Kolor:żółty

Teleskopowy drążek izolacyjny do 30 kV 600 cm.

 Teleskopowy drążek izolacyjny do 30 kV 600 cm.

- teleskopowy drążek elektroizolacyjny przeznaczony do obsługi urządzeń elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych o napięciu do 30 kV - drążek elektroizolacyjny teleskopowy o długości maksymalnej 600cm. - waga drążka około 2700 gram - do każdego drążka dołączamy pokrowiec ochronny z tkaniny wodoodpornej - każdy drążek elektroizolacyjny jest przebadany przez Laboratorium Wysokich Napięć Instytutu Energetyki i posiada stosowny certyfikat - długość drążka izolacyjnego w stanie złożonym - 185 cm. - drążek izolacyjny wyposażony w głowicę gwintową - uniwersalna głowica UDI do kupienia jako osobny produkt i po zainstalowaniu głowicy UDI drążek izolacyjny współpracuje z zaczepami manewrowymi, zaczepami linowymi, wskaźnikami napięcia oraz uziemiaczami - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - pełna oferta sprzętu elektroizolacyjnego na stronie realbhp.pl - firma REAL BHP kompleksowo wyposaża obiekty elektroenergetyczne i ekipy elektromonterów, elektryków w elektroizolacyjny sprzęt ochronny bhp oraz uziemiacze i zaczepy więcej »
Dodano: 2017-02-03
REAL BHP DystrybutorCena: 550 zł

Rodzaj:drążki izolowane
Kolor:żółty
Typ:teleskopowe

Kaptur ewakuacyjny na amoniak i pochodne Secura 2000 K/E2

 Kaptur ewakuacyjny na amoniak i pochodne Secura 2000 K/E2

- kaptur ewakuacyjny K/E-2 przeznaczony jest do jednorazowego użycia w celu szybkiego ewakuowania się ze strefy skażonej amoniakiem i jego pochodnymi organicznymi i pakowany jest w torbę barierową oraz torbę przenośną na ramię. - kaptur chroni użytkownika w trakcie ewakuacji z miejsc skażonych amoniakiem, jego pochodnymi organicznymi jak aminy,metyloamina, dwumetyloamina, etyloamina - na torbie barierowej znajdują się instrukcje graficzne postępowania w przypadku wystąpienia konieczności użycia oraz warunki przechowywania i termin przydatności - producent gwarantuje zachowanie parametrów użytkowych sprzętu przez okres 5 lat od daty produkcji jeżeli wyrób jest przechowywany w opakowaniu fabrycznym - kaptur ewakuacyjny spełnia norę PN-EN 403:2007 (EN 403:2004) – za wyjątkiem p. 6.7. PN-EN 14387:2006 (EN 14387:2004) - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. więcej »
Dodano: 2016-10-04
Brak danychCena: 272 zł

Rodzaj:ochrona układu oddechowego
Kolor:żółty
Typ:unisex

Osłona twarzy chroniąca przed łukiem elektrycznym VISO

 Osłona twarzy chroniąca przed łukiem elektrycznym VISO

- osłona Viso chroni przed skutkami termicznymi wywołanymi łukiem elektrycznym o poziomie ochrony oznaczonym jako 8-1-0 klasa 1,Open-Box test, współczynnik przepuszczalności światła- Light Transmittance – VLT >75 % - szerokie nagłowie chroni czoło i przednią część głowy,przeznaczona do pracy ciągłej, zapewnia bardzo dobry widok wykonywanej pracy – klasa optyczna 1 - osłona wyposażona w bardzo wygodną skokową regulację obwodu dostosowanego do rozmiaru głowy przy pomocy pokrętła w zakresie od 53 cm do 63 cm oraz sześciostopniową regulację wysokości umocowania na głowie - odporna na uderzenia o energii, odpowiadającej uderzeniu stalowej kulki o masie 0,86 g, przy prędkości 120 m/s - odporna na promieniowanie UV, oznaczenie i stopień ochronny filtra 2C-1,2: - 2C – filtr chroniący przed nadfioletem zapewniający lepsze rozpoznawanie kolorów 1,2 – stopień zaciemnienia, chroni przed rozbryzgami i kroplami cieczy - wymiary wizjera 20 cm x 39 cm x 0,2 cm - masa – 400 g. - przeznaczona do użytku podczas prac pod napięciem przy instalacjach i urządzeniach elektrycznych o napięciu do 1000 V AC. - wykonana zgodnie z normami PN – EN 166 i GS-ET-29, klasa 1 („Face shields for electrical works“) - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. więcej »
Dodano: 2016-08-08
Brak danychCena: 160 zł

Rodzaj:sprzęt do prac pod napięciem
Kolor:żółty
Typ:unisex

Stojak-potykacz stop śliska podłoga

 Stojak-potykacz stop śliska podłoga

- stojak wykonany z bardzo wytrzymałego poliuretanu w kolorze żółtym odpornego na promieniowanie UV - na wszystkich bokach naniesiony czarny napis Uwaga Śliska Podłoga - w górnej części stojak-potykacz wyposażony w otwory umożliwiające przełożenie łańcucha plastikowego lub taśmy ostrzegawczej celem wygrodzenia miejsca niebezpiecznego - słupek wyposażony w zdejmowany znak w kolorze czerwonym z napisem Stop - dostępny w dwóch rozmiarach 30x110 cm oraz 27x94 cm wysokości podane ze znakiem STOP - idealne rozwiązanie dla bezpieczeństwa w trakcie sprzątaniu podłóg i nawierzchni w obiektach użyteczności publicznej a w połączeniu z łańcuchem plastikowym lub taśmą poręczny zestaw do wygrodzenia miejsca pracy - podana cena dotyczy stojaka 27x94 cm. - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. więcej »
Dodano: 2015-10-20
Brak danychCena: 67 zł

Rodzaj:słupki ostrzegawcze
Kolor:żółty

Hełm ochronny V-GARD 500

 Hełm ochronny V-GARD 500

W sprzedaży posiadamy hełm wykonany z tworzywa ABS, skorupa hełmu odporna na jest na promieniowanie UV i posiada 4 punktową więźbę tekstylną dla optymalnego komfortu. Hełm ma także efektywny system wentylacji z otworami wentylacyjnymi na górnej części, jak również jest odporny na działanie niskiej temperatury do - 30° C. więcej »
Dodano: 2014-12-05
MSA

Rodzaj:specjalistyczne
Kolor:żółty
Typ:męskie

EARSOFT 3M-EARSOFT-ES SE

 EARSOFT 3M-EARSOFT-ES SE

Wkładki przeciwhałasowe E-A-RSoft™ Neonowe - wygłuszenie: SNR=36 dB - wykonane z wolno rozprężającej się pianki poliuretanowej, pamiętającej kształt - zapewniają równomierny rozkład nacisku, elastyczność, dobre dopasowanie i wygodę - nadają się do recyklingu - małe opakowanie 250 par, każda para pakowana w oddzielną torebeczkę - spełniają wymagania normy EN352-2 Minimalna ilość zakupowa to małe opakowanie więcej »
Dodano: 2014-03-16
3MCena: 0.47 zł

Rodzaj:wkładki przeciwhałasowe
Kolor:żółty

Nausziki LEARN OSL SE

 Nausziki LEARN OSL SE

Ochronniki słuchu OSN linii LEARN w seledynowym kolorze z czarnymi dodatkami - wygłuszenie: H=32 dB, M=23 dB, L=14 dB, SNR=26 dB - materiał muszli usznych: ABS - regulowana długość kabłąka - jaskrawy kolor zwiększa widoczność użytkownika - idealne dla drogowców, jak również wykorzystywane przez uczniów w szkołach - spełniają wymagania normy EN352-1 więcej »
Dodano: 2014-03-16
REISCena: 12.64 zł

Rodzaj:nauszniki
Kolor:żółty

PELTOR OPTIME 1 3M-OPTIME1 Y

 PELTOR OPTIME 1 3M-OPTIME1 Y

Ochronniki słuchu na pałąku nagłownym Peltor™ OPTIME™ I - wygłuszenie: SNR=27 dB - bardzo lekkie - szerokie, wygodne poduszki uszczelniające wypełnione unikatowym połączeniem płynu i pianki zapewniają optymalne uszczelnienie i jednocześnie niewielki nacisk na skórę - niski profil oraz duża głębokość wewnętrzna ułatwiają ich używanie z innym sprzętem, umożliwiając swobodne ułożenie uszu - idealne do użycia w miejscach o umiarkowanym natężeniu dźwięków przemysłowych, takich jak warsztaty, sklepy z artykułami metalowymi, drukarnie, ale również na zewnątrz np. podczas koszenia trawników lub zajęć rekreacyjnych - spełniają wymagania normy EN352-1 więcej »
Dodano: 2014-03-14
3MCena: 55.42 zł

Rodzaj:nauszniki
Kolor:żółty

Rękawice powlekane latexem RGS

 Rękawice powlekane latexem RGS

Rękawice robocze RGS, powlekane zakończone ściągaczem - na wkładzie z drelichu - dostępne również na wkładzie z dzianiny (GL) - od strony chwytnej powlekane szorstkowaną gumą w żółtym kolorze - odporne na ścieranie - zapewniają dobrą chwytność przy przenoszeniu przedmiotów - stosowane w budownictwie oraz przemyśle transportowym - potocznie zwane grip więcej »
Dodano: 2014-02-24
REISCena: 4.19 zł

Rodzaj:rękawice robocze
Kolor:żółty

Kurtka Flash

 Kurtka Flash

KURTKA ODBLASKOWA WYKONANA Z WODOODPORNEGO, FLUORESCENCYJNEGO MIĘKKIEGO IMPREGNOWANEGO MATERIAŁU 190T-POLIESTER POKRYWANY PVC . KOLOR POMARAŃCZOWY LUB ŻÓŁTY KURTKA: -DWIE TAŚMY ODBLASKOWE NA TORSIE I RĘKAWACH -DWIE DUŻE KIESZENIE BOCZNE -CHOWANY KAPTUR -ZAPIĘCIE: SUWAK I DODATKOWO NAPY więcej »
Dodano: 2013-09-18
Brak danychCena: 125 zł

Rodzaj:ubrania ostrzegawcze
Kolor:żółty
Rozmiar:M
L
XL
XXL
XXXL
Materiał:poliester
Typ:męskie

kask 5-RS

 kask 5-RS

Kask CLIMAX modele: 5-RS 5-RG Zgodny z PN-EN 397:1995 oraz PN-EN 50365:2005 „Hełmy elektroizolacyjne do prac przy instalacjach niskiego napięcia” Dyrektywa: 89/686/CEE Skorupa wykonana z Polipropylenu o dużej gęstości (PEDH). Zapewnia skuteczną ochronę w zakresie temperatur od -30 0C do +50 0C oraz ochronę elektryczną do 1000 V (AC) napięcia przemiennego lub do 1500 V (DC) napięcia stałego. Obręcz zewnętrzna skorupy zapewnia dobre odprowadzanie wody wspomagane daszkiem ochronnym. W standardzie miejsca mocowania elementów dodatkowego wyposażenia. Posiada możliwość wentylacji. Więźba nagłowia wykonana z miękkiego polipropylenu o małej gęstości (LLDPE). Sześciopunktowy system mocowania. Regulacja rozmiaru w zakresie od 52 do 61 cm w dwóch systemach RS oraz RG. W standardzie czołowa wkładka przeciw potna. Posiada możliwość regulacji wysokości więźby. Masa całkowita kasku: od 320 do 347 g. Bogata kolorystyka. więcej »
Dodano: 2013-06-08
Climax

Rodzaj:specjalistyczne
Kolor:żółty
Typ:unisex

Poliwęglanowa osłona twarzy z ochronnikami słuchu G-500

 Poliwęglanowa osłona twarzy z ochronnikami słuchu G-500

- zestaw ochronny G500 składający się z nagłowia,przezroczystej przeciwodpryskowej osłony twarzy z poliwęglanu oraz nauszników przeciwhałasowych Optime I - osłona chroniąca twarz wykonana z poliwęglanu z powłoką chroniącą przed zarysowaniem oraz zaparowaniem - daszek ochronny zapewnia ochronę przedniej części głowy przed odpryskami - zestaw wyposażony w ochronniki słuchu z możliwością ich zdejmowania - celem dodatkowej ochrony wzroku zestaw można dodatkowo wyposażyć w okulary ochronne - zestaw został wykonany zgodnie z Dyrektywą Europejską 89/686/EWG i tym samym zostały oznaczone znakiem CE. Przezroczyste osłony twarzy zostały przebadane zgodnie z normą EN 166 - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - pełna oferta dostępna na stronie www.realbhp.pl więcej »
Dodano: 2012-08-04
PELTORCena: 195 zł

Rodzaj:ochrona twarzy
Kolor:żółty

Zestaw sorbentów na kwasy do 30 litrów

 Zestaw sorbentów  na kwasy  do 30 litrów

- zestaw sorbentów na wycieki substancji chemicznych różnego typu w tym najbardziej agresywnych jak kwasy - w skład zestawu chemicznego wchodzą maty (20szt.), rękawy (3szt.), worek na odpady z wiązadłem oraz rękawice ochronne - cały zestaw zapakowany jest w przenośną torbę - zestaw na chemikalia przeznaczony jest do stref zagrożonych wyciekami substancji niebezpiecznych, laboratoriów chemicznych oraz farmaceutycznych - maty i rękawy w kolorze żółtym przeznaczone na kwasy i substancje chemiczne - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - pełna oferta sprzętu ochronnego dostępna na stronie REALBHP.PL więcej »
Dodano: 2012-04-15
Brak danychCena: 178 zł

Rodzaj:maty sorbentowe
Kolor:żółty

Kalosze antyelektrostatyczne S5

 Kalosze antyelektrostatyczne S5

- podeszwa wykonana z poliuretanu o wysokiej odporności na ścieranie i rozdzieranie - podeszwa antypoślizgowa klasa SRA - odporne na działanie oleju napędowego, rozcieńczonych kwasów i zasad, oleju roślinnego oraz detergentów - kalosze odporne na bakterie i drobnoustroje - metalowy podnosek chroniącym przed uderzeniami z energią 200J - stalowa wkładka zapobiegająca przebiciu stopy - podeszwa posiada izolację od zimna CI - produkowane w rozmiarach 36-48 - kalosze o właściwościach antyelektrostatycznych - wykonane zgodnie z PN-EN ISO 20345:2007/A1:2008 S5, CI, SRA więcej »
Dodano: 2012-03-16
Brak danych

Rodzaj:wysokie
Kolor:żółty
Materiał podeszwy:tworzywo sztuczne
Materiał cholewki:tworzywo sztuczne
Regulacja obwodu cholewki:brak
Typ:unisex

Rękawice elektroizolacyjne klasy 00 Elsec 2,5kV

 Rękawice elektroizolacyjne klasy 00  Elsec 2,5kV

-rękawice elektroizolacyjne wykonane w klasie napięciowej 00 wytrzymują napięcie probiercze przemienne 2500 Volt - maksymalne przemienne napięcie pracy 500 Volt - maksymalna grubość rękawicy elektroizolacyjnej 1,1 mm. - rękawica elektroizolacyjna o długość 360 mm - rękawice dostępne w rozmiarach: 9,10,11 oraz 8 i 12 na zamówienie - każda para rękawic elektroizolacyjnych oznakowana numerem identyfikacyjnym, datą produkcji oraz klasą napięciową - rękawice ELSEC 2,5kV wykonane zgodnie z PN-EN 60903:2006 (EN 60903:2003+AC2:2005)oraz PN-EN 420 + A1:2012 (EN 420:2003 + A1:2009)zostały przebadane na oddziaływanie łuku elektrycznego zgodnie z PN-EN 61482-1-1: 2009 - każda para rękawic wyposażona w aktualne badania napięciowe - do każdej pary rękawic elektroizolacyjnych dołączone dodatkowo wkłady bawełniane zapobiegają poceniu dłoni - rękawice elektroizolacyjne posiadają zwiększoną odporność na działanie kwasów, oleju i ozonu (kategoria R) oraz na niskie temperatury (kategoria C)i zaliczane są do kategorii RC - nowe rękawice w opakowaniu fabrycznym mogą być stosowane jeśli od ostatnich badań nie upłynęło więcej jak 12 miesięcy - możliwość wyposażenia rękawic elektroizolacyjnych w rękawice skórzane ochronne, pokrowce przenośne oraz dodatkowe wkłady bawełniane - zgodnie z obowiązującymi normami oraz rozporządzeniami rękawice tego typu mogą być stosowane jako sprzęt ochronny przy pracach pod napięciem do 1 kV - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - pełna oferta sprzętu ochronnego dostępna na stronie REALBHP.PL - kompleksowo wyposażamy brygady elektromonterów w sprzęt ochronny do PPN oraz elektroizolacyjny bhp do obiektów elektroenergetycznych więcej »
Dodano: 2012-02-26
Brak danychCena: 58 zł

Rodzaj:sprzęt do prac pod napięciem
Kolor:żółty
Typ:unisex

Rękawice elektroizolacyjne + wkłady 2,5kV

 Rękawice elektroizolacyjne + wkłady 2,5kV

- rękawice dielektryczne klasy O0 wykonane z elastycznego lateksu naturalnego o grubości około 1mm - zachowują szczelność izolacji - każda rękawica elektroizolacyjna posiada ważne badania napięciowe - rękawice elektroizolacyjne wyposażone w bawełniane wkłady przeciwpotne - dostępne w rozmiarach 9,10,11 - napięcie probiercze rękawicy Elsec wynosi 2500 Volt - napięcie pracy wartość skuteczna 500 Volt - rękawice elektroizolacyjne dostępne również w innych wersjach napięcia: Elsec 5kV klasa 0, Elsec 10kV klasa I, Elsec 20kV klasa 2 oraz Elsec 30kV klasa 3 - wykonane zgodnie z PN-EN 60903:2006 (EN 60903:2003+AC2:2005)klasa RC odporność na niskie temperatury oraz działanie kwasów i oleju - rękawice ochronne skórzane zakładane na elektroizolacyjne oraz torba na rękawice jako osobne produkty - pełna oferta sprzętu dielektrycznego na stronie internetowej realbhp.pl - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. więcej »
Dodano: 2012-02-23
Brak danychCena: 58 zł

Rodzaj:sprzęt do prac pod napięciem
Kolor:żółty
Typ:unisex

Rękawice dielektryczne- elektroizolacyjne ELSEC 1-30kV

 Rękawice dielektryczne- elektroizolacyjne ELSEC 1-30kV

- rękawice elektroizolacyjne ELSEC wykonane z wysokiej jakości mieszanki lateksowej o grubości uzależnionej od modelu rękawicy - rękawice dielektryczne wykonane zgodnie z normą PN-EN 60903:2006 (EN 60903:2003+AC2:2005) oraz PN-EN 420 + A1:2012 (EN 420:2003 + A1:2009) - rękawice dostępne na napięcie przemienne od 500 Volt do 26500 Volt - rękawice ELSEC zostały zbadane na oddziaływania termiczne łuku elektrycznego zgodnie z wymaganiami norm : PN-EN 61482-1-1: 2009 oraz ASTM F2675/F2575M – 13 - klasy rękawic elektroizolacyjnych : klasa 00 -500V, klasa 0 -1000V, klasa 1-7500V, klasa 2-17000V,klasa 3- 26500V - do każdej pary rękawic elektroizolacyjnych dołączone świadectwo z próby napięciowej oraz wkłady bawełniane przeciwpotne - rękawice elektroizolacyjne dopuszczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem w podziemnych wyrobiskach b i c ( metan ) A i B ( pył węglowy ) - rękawice elektroizolacyjne ELSEC posiadają kategorię RC czyli zwiększoną odporność na kwasy,oleje,ozon oraz niską temperaturę - w ofercie REAL BHP posiadamy wkłady bawełniane do rękawic, rękawice skórzane ochronne zakładane na rękawice gumowe oraz torby na rękawice elektroizolacyjne - podana cena dla rękawic klasy 00 ELSEC 2,5kV - do ceny należy doliczyć 23% Vat więcej »
Dodano: 2011-09-20
SECURACena: 58 zł

Rodzaj:sprzęt do prac pod napięciem
Kolor:żółty
Typ:unisex

Okulary ochronne ze szkłami rozjaśniającymi Pheos

 Okulary ochronne ze szkłami rozjaśniającymi Pheos

- okulary ochronne Pheos wyposażone w dwusferyczne szybki z powłoką supravision odporną na zarysowania, odpryski oraz różnego rodzaju chemikalia - okulary bez metalowych elementów - okulary panoramiczne z szerokim polem widzenia oraz idealnym dopasowaniem do twarzy - szybki z powłoką HC-AF posiadają właściwości zapobiegające zaparowaniu po stronie wewnętrznej - miękkie zauszniki nie powodują ucisku - okulary chronią przed promieniowaniem UV 2C-1.2 - wykonane zgodnie z EN 166 - okulary dzięki zastosowanym szybkom bursztynowym zapewniają lepszy kontrast widzenia w pomieszczeniach słabo oświetlonych oraz w pochmurne dni - idealne okulary do pracy oraz rekreacji - do ceny należy doliczyć 23% Vat. więcej »
Dodano: 2011-09-17
UvexCena: 28 zł

Rodzaj:okulary ochronne
Kolor:żółty
Typ:unisex

Ochronniki słuchu Optime I SNR 27dB

 Ochronniki słuchu Optime I  SNR 27dB

- ochronniki słuchu Optime-1 występują w trzech rodzajach wykonania jako zakładane bezpośrednio na głowę, montowane do kasku lub w wersji nakarkowej - poziom tłumienia hałasu w zależności od wersji 26-27dB - bardzo miękkie poduszki zapewniają idealne dopasowanie a uszczelnienie zapewnia bardzo dobre właściwości ochronne - ochronniki słuchu Optime I przeznaczone są do pracy w środowisku o umiarkowanym poziomie hałasu idealne do koszenia trawy, warsztatów mechanicznych - ochronniki słuchu współpracują z większością kasków i hełmów ochronnych z bocznymi mocowaniami - podana cena netto dotyczy ochronników w wersji nagłownej Optime-I - do podanej ceny należy doliczyć 23% Vat. - spełniają wymagania normy EN-352-1 więcej »
Dodano: 2011-09-01
PELTORCena: 49 zł

Kolor:żółty

Artykuły BHP

Prowadząc firmę musisz zapewnić sobie i swoim pracownikom oraz klientom bezpieczne warunki do pracy czy korzystania z usług Twojego przedsiębiorstwa. Niezbędne jest więc wyposażenie miejsca pracy w gaśnice czy zapewnienie dostępu do apteczki, a jeśli wymaga tego stanowisko, także odzieży roboczej, takiej jak specjalne buty, polary, kombinezony, kamizelki, ocieplacie czy fartuchy. Pracownicy budowlani czy górnicy powinni nosić także kaski. Specjalnej odzieży wymagają również pracownicy lokali gastronomicznych czy szpitali.